Pzt - Cumartesi 9.00 - 19.30

0 (212) 247 27 69

Güzelbahçe sok. Seren apt. 18/4 K.2 Nişantaşı

Top
 

Hakkımda

Uzm. Dyt. Orçun Kürüm

Hakkımda

Hikayesi:

2010 yılında Ankara’da Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Kürüm, okul hayatı boyunca kendini geliştirmek için birçok kongreye katılırken aynı zamanda sosyal gelişimi için satranç, dans, fitness, kitaplar ve müzik ile ilgilendi.

Lisans eğitimi sonrası eğitim düzeyini bir üst seviyeye çıkarabilmek için yüksek lisans için İngiltere’yi tercih eden Kürüm, 2011 yılı Ekim ayında Chester Üniversitesi – Egzersiz ve Beslenme Bilimi (University of Chester – Exercise & Nutrition Science) lisansüstü programını başarı ile tamamlamıştır. Master of Science diplomasını 2012 yılındaki törende elde etme şansı buldu.

* * *

Kürüm, İngiltere’de bulunduğu dönemde de uzmanlığı ile ilgili birçok kongre, seminer ve fuarlara katıldı. Futbolcu performansını artırmaya yönelik beslenme programları üzerine hazırladığı master tezi başarılı bulunmuş ve şu an Chester Üniversitesi önemli tezler arşivinde yer alıyor.

Aynı araştırmanın poster sunumu Barcelona (İspanya) kentinde 18’incisi düzenlenen ECSS (The European College of Sport Science) uluslararası konferansında gerçekleştirildi.

Kürüm, Egzersiz/Sporcu Beslenmesi konusunda yurtdışında Yüksek Lisans eğitimi alan Türkiye’deki ilk diyetisyendir.

* * *

Yoğun geçen eğitim hayatından sonra kariyerine İstanbul’da devam etmeye karar verip 2012 yılında bu muhteşem şehre yerleşmiştir.

Haziran 2013‘te Colorado’ya gidip Amerika’nın en saygın Sporcu Beslenmesi Sertifikası veren kurumun seminerlerine ve sınavına katılarak başarı ile tamamlamıştır. Kürüm, o tarihten beri Amerika’daki “International Society of Sports Nutrition” kurumundan sertifikalı ilk Türk diyetisyendir.

Mart 2012 – Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’daki popüler bir spor salonunda danışmanlık hizmeti veren Kürüm, aktif bireylere kilo kontrolü için beslenme ve performans için beslenme konularında bireysel beslenme koçluğu yapmıştır.

* * *

Eylül 2013 yılından itibaren ise danışanlarına daha kapsamlı bir hizmet verebilmek için serbest çalışma kararı alarak kendi danışmanlık merkezini Nişantaşı’nda hayata geçirmiştir.

Kürüm “Bedensel Değişim Programı” ile danışanlarına hizmet verirken halen farklı kurumlara da beslenme danışmanlığı yapmaktadır. Buna ek olarak yazılı ve görsel basında beslenme bilimi hakkında toplumu bilgilendirmeye devam ediyor.

* * *

Okullar:

2004 Türk Maarif Koleji (Kıbrıs)
2010 Başkent Üniversitesi (Türkiye)
2012 University of Chester (İngiltere)

Mesleki Oluşumlar :

American College of Sports Medicine (ASCM) (A.B.D.)
International Society of Sports Nutrition (ISSN) (A.B.D.)
Nutrition Society (İngiltere)
Türkiye Diyetisyenler Derneği (TDD)

Tezler Konuları :

Lisans Tezi: Evliliğin ve Gebelik Döneminin Vücut Ağırlığı Üzerindeki Etkisi
Master Tezi: Özel bir besin desteğinin Futbolcu Performansına Etkisi