Pzt - Cumartesi 9.00 - 19.30

0 (212) 247 27 69

Güzelbahçe sok. Seren apt. 18/4 K.2 Nişantaşı

Top

AKILLICA BESLEN; SAĞLIKLI ve KALICI KİLO VER

Orçun Kürüm / Kilo Kontrolü  / AKILLICA BESLEN; SAĞLIKLI ve KALICI KİLO VER
AKILLICA BESLEN ; SAĞLIKLI ve KALICI KİLO VER

* AKILLICA BESLEN; SAĞLIKLI ve KALICI KİLO VER

Kilomuz sürekli değişen bir denge halinde olup yiyeceklerin kalorileri aslında bu dengenin önemli bir parçasıdır.

Bazı moda diyetler sizi karbonhidrat veya protein miktarlarını kısıtlamaya zorlayabilir hatta daha da ileri gidip sizi bütün bir gün tek çeşit bir meyve ve sebze yemeye zorlayabilirler.

Çoğu kişinin düştüğü yanılgıya düşüp hızlı kilo verme vaad eden diyetlere yanaşmamalısınız. Hatta onlardan uzak durmalıyız!  Neden ? Çünkü başlarda kulağa hoş gelen hızlı kilo verme serüveni ilerleyen dönemlerde sizi daha büyük sağlık problemlerine sürükleyebilir,  sağlığınızı kaybetmenize neden olabilir.

Sebibini kısaca açıklamak gerekirse vücudumuz karmaşık bir sistemdir ve düzgün bir besin akışına ihtiyacı vardır. Bu hem kalori anlamında, hem protein-karbonhidrat oranlarında hem de vitamin-mineral düzeylerinde doğru seviyeleri tutturmak çok  önemlidir. Bunların düzeni bozulduğunda organlarınız işleyiş şekli de bozulacağından hem hormonsal hem de organlarımız ile ilgili problemler karşılaşabiliriz.

 

Uzm. Dyt. Orçun Kürüm

 

* Bu makale anlatılanlar sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim/hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Kişiden kişiye farklılar gösterebilir.